Вініловий програвач. Технічні особливості та принцип роботи

Будь-яке акустичне обладнання має свої тонкощі виробництва. І програвач вінілу – не виняток. Процес його виготовлення потребує досить тонкої та копіткої роботи, на відміну від стандартних музичних аудіо програвачів.

Вертушки для вінілових пластинок при всій простоті конструкції мають досить «чутливу» механіку. Всі деталі повинні виготовлятися у суворій відповідності нормам і правилам, інакше обладнання не зможе рахувати інформацію та відтворити звукову доріжку, або спотворюватиметься її звучання, що властиво дуже дешевим моделям. З основних його компонентів можна назвати:

  • привід;
  • тонарм;
  • звукознімач.

Від якісних та технічних параметрів даних компонентів програвача багато в чому залежить висока якість передачі, записаної мелодії.

Такий стерео-програвач має досить простий принцип роботи. Привід обертає вініл, тонарм підтримує голівку звукознімача. На цій головці є голка, яка ходить канавками платівки. Так механічні коливання перетворюються на електричні. А останні у свою чергу перетворюються на звук.

Який вибрати?

Вибирати невеликий сучасний вініловий програвач краще від надійних та відомих виробників. Ними виготовляється максимально якісна, але не дешева електроніка. Варто визначитися не лише із зовнішнім виглядом пристрою, але й з його оптимальним типом, оскільки саме функціональні особливості програвача впливатимуть на вартість.За конструкційними особливостями стерео програвачі вінілу умовно поділяють на дві категорії залежно від типу приводу, що обертає диск: прямий та ремінний. У першому випадку столик, де кріпиться платівка, поміщається безпосередньо на вісь двигуна. Це автоматичні моделі, вони оперативно набирають швидкість, а також вважаються більш потужними та функціональними.

У другому випадку платівка обертається за рахунок гумового ременя, який з часом вимагатиме заміни. Розвиток швидкості відбувається повільніше, проте їх перевагою є рівномірне обертання, яке досягається завдяки зниженому коефіцієнту детонації, рівня шуму та вібрації.

Купити вініловий програвач та аксесуари до нього можна в нашому інтернет-магазині Леквар, де надані його картинка, фото в реальному вигляді, відгук та ціна. Територія доставки – Україна.